Zoptymalizuj treść

W ogólnodostępnym poradniku dla webmastera znajduje się kilka najważniejszych wskazówek pomocnych przy tworzeniu czy też ulepszaniu strony. Skupimy się tutaj na niezwykle istotnym czynniku jakim jest zawartość tekstowa strony która ma bardzo duży wpływ na pozycjonowanie witryny.

Jak zacząć

Przede wszystkim należy zastanowić się jakich słów kluczowych użyli by użytkownicy aby trafić na Twoją ofertę. Należy wziąć pod uwagę zarówno grupę która posiada duże doświadczenie w branży jak i takich którzy mają niewielką wiedzę w temacie i poszukują informacji po bardziej ogólnych słowach kluczowych. Skuteczne połączenie wyrażeń dla obu grup przyniesie skuteczne pozycjonowanie. Do wyszukiwania fraz można użyć np. darmowego narzędzia udostępnionego przez firmę Google – Keywords Planner, który podpowie nam nowe zwroty a także wskaże jak bardzo popularne w sieci są poszczególne wyrażenia.

Wyróżnij się

Chcąc być jak najbardziej widocznym w sieci i być postrzeganym jak ekspert w danej dziedzinie powinno się skupiać na obszarach które nie były jeszcze przez nikogo z branży poruszane. Można przedstawiać własne badania, spostrzeżenia oraz nowinki. Tematy które były już opisywane na innych witrynach można przestawić w zupełnie nowy sposób prezentujący dane zagadnienie w innowacyjny sposób.

Na co zwracać uwagę podczas pisania treści

Podczas tworzenia teksty należy przede wszystkim skupić się na odbiorcach którzy chętniej czytają przystępnie napisane i ciekawe treści. Należy zadbać o pisownie, zweryfikować czy nie popełniamy błędów ortograficznych i stylistycznych oraz czy składnia zdań jest poprawna. Powinniśmy unikać zamieszczania tekstów w formie obrazka gdyż nie będą one prawidłowo odczytywane przez roboty wyszukiwarek. Poszczególne tematy powinny być uporządkowane w taki sposób by użytkownik od razu wiedział gdzie dane zagadnienie się zaczyna a gdzie kończy. Należy w tym celu stosować podziały na akapity oraz stosować śródnagłówki. Należy dbać o to by teksty na naszej stronie były unikalne i zawsze aktualne. Nie należy powielać treści które są już dostępne w sieci ani wstawiać fragmentów mało istotnych z punktu widzenia użytkownika. Istotne jest także to by teksty nie były ukryte, powinny one od razu być w pełni widoczne i czytelne na odwiedzających stronę. • Skorzystałem z zamieszczonych wskazówek i faktycznie - moja strona internetowa jest częściej odwiedzana przez użytkowników!

  Tomasz Skowron
 • Klienci odwiedzają moją stronę częściej co przekłada się również na ilość sprzedanych produktów, a nie wdrożyliśmy jeszcze wszystkich wskazówek!

  Ela Kamińska
 • Zamieszczone wskazówki są na profesjonlanym poziomie. Zostały opisane tak, że zrozumiałe są również dla takich laików jak ja.

  Regina Wysocka
 • Z pomocą firmy zewnętrznej wdrożył zmiany w serwisie i od teraz sprzedaję więcej :)

  Hubert Wegner

Formularz kontaktowy


Wiadomość została wysłana!